1. řada   2. řada   3. řada   4. řada   5. řada   6. řada   7. řada  

3#10 PROBUZENÍ (The Awakening)

Beth Carterová je postižena chorobou zvanou primární alexithymie, která způsobuje, že Beth nemůže prožívat žádné emoce. Žije tak ve zcela černobílém světě, který pro ni neskýtá žádné radosti, ba ani žádné starosti. Jednou je dokonce vzata za rukojmí, aniž by při tom hnula brvou, protože si prostě situaci nedokázala emočně zařadit. Objev doktora Molstada pro ni ale nabízí změnu. Doktor chce Beth voperovat do hlavy čip, který by stimuloval poškozenou část mozku a tím by Beth mohla žít normální život plný radosti i smutku. Operace je úspěšná a Beth si na nový svět kolem ní zvyká za pomoci Molstadovi asistentky Joan Garrisonové.
Nastěhuje se k Joan, sežene si práci a chce si užívat krás, které dosud nemohla rozpoznat. Dokonce pocítí i zárodek lásky ke správci domu, kde Joan bydlí. Občas se však vyskytnou problémy, to když Beth přepadne nějaká emoce ve větší míře, což se jí stalo, když myslela, že je někdo vykradl, zatímco je navštívili sousedé Kellermanovi. Ovšem něco divného se děje i jindy. Beth začíná slyšet po domě hlasy a jednou dokonce zahlédne i neznámou bytost šedivé barvy. Navíc ani paní Kellermanová jí příliš nepomůže, neboť jí sdělí, že byla kdysi unesena právě jedním z oněch šedivých bytostí a že na ni mimozemšťané dělali pokusy.
Beth se zmocní velký strach a když vidí mimozemšťana opět a upadne do mdlob, zdá se jí, že i na ní jsou prováděny pokusy vetřelců.
Doktor Molstad zastává jasné stanovisko – implantát musí pryč z Bethiny hlavy. Beth však nesouhlasí, protože nechce přijít o všechny ty krásné zážitky, které ji život nabízí, a které by jinak ztratila, a utíká z nemocnice.
Uschová se v podkroví Joanina bytu a vyčkává. V temném podkroví se však po rozsvícení skrývá odpověď. Beth nalézá šedivé mimozemšťanské převleky i improvizovanou pokusnou laboratoř, kterou viděla při „únosu“. Do místnosti přichází Joan a správce Roger a skrytá Beth zjišťuje, že vše na ni jen tihle dva ušili, aby Molstadův vynález neprošel a peníze shrábne Joan za svůj vylepšený implantát.


Konec: Beth v záchvatu vzteku vybíhá z úkrytu a Joan a Rogera vystrčí z okna. Lékařské testy prokazují, že v záchvatu vzteku Bethin implantát vyhořel, a že Beth opět nemůže pociťovat emoce, pročež je zproštěna vražd… ale Beth se doma při hlazení kočky jen spokojeně usmívá.


Režie: George Bloomfield
Scénář: James Crocker
Hrají: Lela Rochon (Beth Carterová), Gordon Pinsent (Dr. Steven Molstad), Michelle Green (Joan Garrisonová), Roger R. Cross (Kevin Flynn), Micki Maunsell (Dolly Kellermanová), Lloyd Berry (Mike Kellerman), Allanah Ong (novinářka), Joanna Piros (hlasatelka), Scott Owen (lupič), Desiree Nicholson (Jenny), Michael Reid McKay (mimozemšťan #1), Kelly Anne Conroy (mimozemšťan #2)


  Spřátelené stránky:  Směr jih | Červený trpaslík | Jsem do tebe blázen | M*A*S*H | Ally McBealová | Haló, Haló | Ženatý... se závazky | Krajní meze | Roswell | Brutální Nikita | Přátelé | Simpsonovi |
  copyright (c) 2001-2015 Thomas, Kohy a crudo  

epizody herci fotky, audio, video tvurci ostatni