1. řada   2. řada   3. řada   4. řada   5. řada   6. řada   7. řada  

5#01 RÁDIO MIMOZEMŠŤANŮ (Alien Radio)

Stan Harbinger je cynický rozhlasový moderátor, který ve své nočním pořadu PŘÍMO DO OČÍ podle svého přiznává posluchačům pravdu o neexistenci mimozemské civilizace. Jedou do rádia volá člověk, který zatvrzele tvrdí, že jsou mimozemšťané na Zemi mezi námi, ale Stan ho stejně arogantně jako všechny jiné odbude svou pravdou. Když jede Stan domů, přistoupí k němu muž politý benzínem a říká, že teprve teď pozná pravdu a zapálí se. Když zemře, Stan vidí, jak z něho vystupuje mimozemšťan a zase se ztrácí.
Stan zážitek zapíjí v baru. Na skleničku ho pozve neznámá brunetka. Stan neodmítne. Když jde kráska na toaletu, Stanovi se zdá, že z jiné slečny v baru "prosvítá" mimozemšťan. Stan se v noci, kterou z Darcy (brunetka) stráví, svěří o tom, co dnes viděl.
Druhý den k němu do pořadu přijdou dva "věřící". Jednou z nich je Darcy. Darcy tvrdí, že se stal Stan citlivým na světelnou frekvenci mimozemšťanů a jako jeden z mála je dokáže vidět. Stan to samozřejmě odmítá. Když do živého vysílání druhý věřící (Moses) pustí pásku s Stanovým přiznáním, že viděl mimozemšťany, Stan vybuchne a Mosese napadne.
Stan čím dál tím víc pije a schopnost vidět mimozemšťany mu způsobuje velké bolesti hlavy. Vkrade se do domu manželky muže, který se před jeho očima upálil na parkovišti a sleduje, že má v sobě také mimozemšťana a dokonce vidí, jak komunikuje s jinými mimozemšťany ve vesmíru.
Karta se začíná obracet a nyní Stan přesvědčuje Mosese s Darcy, že musí všem lidem říci o existenci mimozemšťanů na Zemi. Darcy mu tvrdí, že je v nebezpečí a že už pro ně, jako člověk bez vlivu (vyhozen z rádia), nemá cenu. Stan zavolá do pořadu, který po něm dostal nudný Jules. Chová se naprosto stejně, jako před tím lidé, co mu volali do jeho pořadu. Když ho Jules odbude a zesměšní, Stan vtrhne do rádia s pistolí...

Konec: Pod výhružkou, že zastřelí Julese, se mu podaří přesvědčit policii a ostatní pracovníky rádia, aby ho pustily do éteru. Stan se úpěnlivě snaží přesvědčit posluchače, že byl slepý, a že tu mimozemšťané jsou, ale policie ho vysílá strašně slabě, takže se signál k nikomu nedostane. Stan začíná šílet a vidí mimozemšťana v sobě i ve všech lidech okolo. Dva z nich ho zastřelí. Zastřelí i Julese a vymyslí si historku se sebeobranou. Přibíhá Darcy a obviňuje vrahy, že Stana i Julese zastřelili oni. Jiní policisté ji však odvádějí pryč...


Režie: Neill Fearnley
Scénář: A.L. Katz
Hrají: Joe Pantoliano (Stan Harbinger), Leslie Hope (Darcy Kipling), Alex Diakun (Moses Saxon), Cynthia Nixon (Trudy), Daryl Shuttleworth (Burns), Allan Zinyk (Eldon DeVries), Charles Payne (McCoy), Kasper Michaels (Bartender), Nancy Sivak (Eldonova manželka), Klodyne Rodney (reporér), Clay St. Thomas (reporér), Federico Cervantes III (mimozemšťan)


  Spřátelené stránky:  Ally McBealová | Jsem do tebe blázen | Červený trpaslík | Ženatý... se závazky | Brutální Nikita | M*A*S*H | Roswell | Směr jih | Haló, Haló | Simpsonovi | Krajní meze | Přátelé |
  copyright (c) 2001-2015 Thomas, Kohy a crudo  

epizody herci fotky, audio, video tvurci ostatni